Contact

Via Appia Antica,
224, 00179 Roma, Italy
Email: reservations@yourdomain.com
Phone: +88 (0) 101 0000 000

side-area-cards

Follow us

Jak zadbać o bezpieczeństwo gości hotelowych po okresie zamknięcia hoteli?

Jak zadbać o bezpieczeństwo gości hotelowych po okresie zamknięcia hoteli?

Pandemia koronawirusa odcisnęła piętno na praktycznie każdej gałęzi gospodarki. Konsekwencje ogólnoświatowego zamknięcia będą silnie odczuwalne przez najbliższe miesiące, a nawet lata. I choć coraz więcej obiektów hotelowych otwiera się dla gości, ich właściciele muszą stawić czoła nowej rzeczywistości i nowym potrzebom klientów, które skupiają się głównie wokół bezpieczeństwa. Przedstawiamy 5 porad, jak o nie zadbać po ponownym otwarciu hoteli. 

 

Branża hotelarska jest jedną z tych najmocniej dotkniętych kryzysem – według najnowszych prognoz, obłożenie w polskich hotelach w okresie wakacyjnym będzie oscylować wokół 30%, z czego prawie wszystkie są obiektami wypoczynkowymi położonymi na północy kraju. Pozostałe 70% rynku stanowią obiekty miejskie i konferencyjno-kongresowe, w których aktualne obłożenie jest minimalne. Wysokie standardy i atrakcyjne ceny nie wystarczą, by zachęcić turystów do rezerwacji pobytu w hotelu – obecnie najważniejsze jest ich poczucie bezpieczeństwa.

 

Praca zdalna

Możliwość pracy zdalnej to bardzo proste i wygodne rozwiązanie, które pozwoli zredukować liczbę osób przebywających w hotelu do minimum. Pracę zdalną mogą wykonywać między innymi menadżerowie obiektów dzięki dostępowi do informacji przechowywanych w chmurze, programom do zarządzania online i możliwości komunikowania się z pracownikami poprzez różne komunikatory.

 

Mobilny system zameldowania/wymeldowania gości

Wdrożenie możliwości zameldowania i wymeldowania z poziomu własnego telefonu pozwoli zarówno gościom, jak i pracownikom ograniczyć bezpośredni kontakt. Recepcja jest miejscem, gdzie odbywa się wiele interakcji, które z powodzeniem można przenieść do świata wirtualnego bez utraty jakości świadczonych usług.

 

Rozwiązania technologiczne w komunikacji z personelem

Umożliwienie gościom kontaktu z personelem poprzez różnorodne komunikatory, aplikacje czy urządzenia to nie tylko kolejny sposób na ograniczenie bezpośredniego kontaktu podróżnych z pracownikami, ale także bardzo wygodne rozwiązanie ułatwiające gościom zamówienie oferowanych przez hotel udogodnień bezpośrednio do pokoju. To również skuteczne narzędzie dla personelu, który w szybki sposób może przekazać wszystkim gościom informacje o organizowanych atrakcjach czy innych aktualnościach. W wielu hotelach na świecie już od jakiegoś czasu sprawdza się komunikacja i zarządzanie pokojami za pomocą asystentów głosowych.

 

Płatności bezkontaktowe

Co raz większą popularność zyskują metody bezkontaktowych płatności, które można przeprowadzić w telefonie za pomocą dedykowanej aplikacji. Goście nie muszą wówczas tłoczyć się w kolejkach na recepcji i wchodzić w interakcje z innymi osobami, a cały proces płatności przebiega sprawnie, bezkontaktowo i bezgotówkowo.

 

 

Szkolenia pracowników

Personel hotelu powinien zdawać sobie sprawę z tego, iż koronawirusem można zakazić się nie tylko poprzez bezpośredni kontakt z osobą chorą. Wirus może pozostać na niektórych powierzchniach i przedmiotach nawet do kilku dni, dlatego higiena i dokładna dezynfekcja jak największej liczby pomieszczeń jest kluczowym czynnikiem zapewniającym bezpieczeństwo. Właściciel czy kierownik obiektu powinien więc zadbać o odpowiednie przeszkolenie pracowników w zakresie ogólnoświatowych wytycznych sanitarnych i dopilnować, by hotel spełniał wszystkie niezbędne wymogi.

 

Choć pandemia wciąż nie ustępuje, społeczeństwo musi powrócić w pewnych aspektach do normalności dla dobra zarówno gospodarki, jak i zdrowia psychicznego. Najważniejsze, by przy tym pamiętać o zachowaniu wszystkich środków bezpieczeństwa. Pamiętaj: w obecnych czasach jako hotelarz jesteś odpowiedzialny nie tylko za miły pobyt gości, ale także za ich zdrowie.