Contact

Via Appia Antica,
224, 00179 Roma, Italy
Email: reservations@yourdomain.com
Phone: +88 (0) 101 0000 000

side-area-cards

Follow us

Image Alt

Jak wybrać kompleksowy i prosty w obsłudze system zarządzania obiektami w branży HoReCa?

Jak wybrać kompleksowy i prosty w obsłudze system zarządzania obiektami w branży HoReCa?

Szeroka oferta systemów do zarządzania obiektami w branży HoReCa sprawia, że właściciele hoteli, restauracji, salonów spa czy centrów konferencyjnych często stają przez problemem wyboru odpowiedniego oprogramowania. A przecież od tego kroku zależy nie tylko optymalne funkcjonowanie obiektu, ale również zadowolenie gości i powodzenie całego przedsięwzięcia. Jak zatem znaleźć idealny system? Jakie cechy powinien posiadać?

 

Wybór oprogramowania dla restauracji czy hotelu to jedna z najważniejszych decyzji, którą muszą podjąć zarówno początkujący w branży, jak i właściciele działających lokali zdecydowanych na zmiany systemu. Na każdym etapie prowadzenia biznesu warto wybrać nowoczesne rozwiązanie które pozwoli na efektywną obsługę klientów i zapewni płynną sprzedaż. System informatyczny dla branży HoReCa powinien być przede wszystkim dopasowany do potrzeb właściciela obiektu, kompleksowy i prosty w obsłudze, a także wielofunkcyjny i bezpieczny.

 

Dopasowany do Twoich potrzeb

Bez względu na rodzaj prowadzonej działalności (hotel, pensjonat, ośrodek spa czy kawiarnia) system musi obejmować wszystkie aspekty działania obiektu i umożliwić precyzyjne dopasowanie jego rozwiązań do potrzeb prowadzonego biznesu. Idealne oprogramowanie dla branży HoReCa, bez względu na tempo rozwoju prowadzonego biznesu, powinno rozwijać się zgodnie z aktualnymi potrzebami właściciela restauracji czy hotelu. Dlatego należy sprawdzić czy system jest przystosowany do sprawnego działania w warunkach stale rosnącej liczby przetwarzanych danych, co wykluczy problem dodawania kolejnych funkcjonalności i modułów.

 

Kompleksowy

Dużą niedogodnością dla wielu restauratorów i hotelarzy jest konieczność stosowania wielu nakładek i dodatków od różnych dostawców, dlatego innowacyjne systemy skierowane do tej branży powinny obejmować wszystkie procesy zarządzania i sprzedaży w restauracji, hotelu, ośrodku spa czy obiekcie konferencyjnym. Dzięki temu właściciel obiektu zyskuje łatwą i pełną kontrolę nad wszystkimi obszarami działania obiektu. Przed wyborem oprogramowania warto zwrócić uwagę na to, czy system jest pełni zintegrowany z systemem księgowym, co wykluczy konieczność instalacji dodatkowych interfejsów, a także czy zapewnia kompletną zgodność z polskim prawem i na bieżąco aktualizuje wszelkie zmiany przepisów. Niezwykle ważne jest też, aby oprogramowanie nie wymagało zakupu i utrzymywania własnej infrastruktury serwerów oraz wsparcia IT.

 

Prosty w obsłudze

Intuicyjny system to oszczędność czasu i pieniędzy, dlatego warto zainwestować w oprogramowanie wyposażone w prosty w użytkowaniu i przejrzysty interfejs. Dzięki temu szkolenie pracowników będzie krótkie i zapewni efektywną obsługę klientów. Ze względu na fakt, że w branży HoReCa jest zatrudnianych coraz więcej cudzoziemców ważne jest, aby była możliwość wyboru dowolnej wersji językowej. Należy też sprawdzić, czy system działa na każdym komputerze, tablecie, smartfonie i urządzeniu POS typu all-in-one, co sprawi, że będzie można z niego korzystać na każdym sprzęcie, bez względu na lokalizację. Aplikacja powinna być dostępna zarówno w „chmurze” jak i w modelu stacjonarnym.

 

Wielofunkcyjny

Idealny system skierowany do właścicieli restauracji, hoteli czy salonów spa powinien obsłużyć każdy element procesu zarządzania tymi obiektami. Możliwe jest to tylko wtedy, gdy oprogramowanie posiada rozbudowaną funkcjonalność. Najbardziej pożądane funkcje dla branży HoReCa to: Recepcja, Rezerwacje, Konferencje, Bar i Restauracja, Spa, Magazyn. Przed podjęciem decyzji o zakupie systemu należy sprawdzić, czy oferuje on najważniejsze i najbardziej potrzebne funkcje dla prowadzonego przez nas biznesu i czy spełniają one pokładane w nich oczekiwania.

 

Bezpieczny

Każdy system informatyczny powinien gwarantować pełne bezpieczeństwo danych, ale szczególnie istotne jest to w przypadku, gdy za jego pomocą wykonywane są transakcje finansowe. Należy też zapewnić bezpieczeństwo przechowywanych danych osobowych klientów. Dlatego przed wyborem oprogramowania koniecznie trzeba zwrócić uwagę na sposób zabezpieczeń. Gwarancje pełnego bezpieczeństwa transakcji zapewnią szyfrowane połączenia, a opcja tworzenia kopii zapasowych ochroni cenne dane nawet w przypadku awarii prądu, terminala czy Internetu. Profesjonalna firma informatyczna po wdrożeniu systemu powinna zapewnić kompleksową opieką gwarancyjną i pogwarancyjną z opcją wsparcia technicznego dostępnego w trybie 24/7 w sytuacjach awaryjnych.

 

Przy wyborze odpowiedniego oprogramowania dla branży HoReCa należy pamiętać, że system będzie służyć wiele lat, zatem powinien być optymalnie skonfigurowany i przystosowany do sprawnego działania w stale zmieniających się warunkach i potrzebach.